שבילים דקורטיביים/ מעוצבים

אנשים רבים חולמים על גינה ירוקה מרהיבה ושטופת שמש וזאת לצד שבילים דקורטיביים המעוטרים בצמחייה ירוקה וצבעונית, אך בבואם בפעול לעצב גינה שכזאת, הם נתקלים בלא מעט דילמות לגבי הרצוף, כזה שיקנה להם את המראה המבוקש.
כאשר מדברים על שבילים דקורטיביים, נראה כי האופציה הפופולרית והאיכותית יותר היא – לרצף את השביל בבטון מוחלק שידוע ביתרונותיו הרבים. כאשר אומרים ריצוץ על ידי חומר בטון, אנו ישר מדמיינים חומר קשה ואפרורי  שבדרך כלל מתאים לריצוף חוץ במקומות אפלים, אך נראה כי בשנים האחרונות תעשיית הבטון שינתה את פניה ומציעה לקהל הרחב מגוון רב של אופציות.
חומר הבטון קיבל סגנון עדין ואסתטי, כך שהוא מותאם גם לריצוף שבילים דקורטיביים בביתכם.

כיצד משלבים בטון בשבילים דקורטיביים?
כפי שאמרנו, בטון מותאם גם לביתם פרטיים כריצוף חוץ מושלם! למעשה, מדובר בטון שמוטבע בריצופי חוץ בצורה מסוימת כך שהוא מתאים לריצוף חצרות, שבילים, ריצוף לבריכות שחיה סביב הבריכה, במשטחים מתחת לספסלי גן, באולמות ולמעשה בכל מקום שתרצו.
החלקת הבטון נעשית על ידי הטבעת תבניות גומי בבטון שהן יוצרות ריצוף בעל מרקמים וצורות שונים, כך שהתוצאה המקבלת היא ללא ספק מרשימה ביותר.
כיום, קיימות עשרות דוגמאות של בטן מוחלק וחלקם יכולים להיראות כחיקוי של חומרים שונים כמו למשל – דוגמאות של לבנים מיוחדות, אבן טבעית, פסיפס, דמוי עץ, סלעים ועוד מגוון רב של דקורציות שלא ניתן להתעלם מהן כלל וכלל.

למה דווקא שבילים מעוצבים מבטון מוחלק או מוטבע?
רצפת הבטון ידועה בחוזקה הרב ועמידותה לאורך שנים רבות, כך שלעיתים כאשר מבצעים חיקויים שונים כמו של לבנים או אבנים מיוחדות, מעבר לכך שהתוצאה מרהיבה, החיקוי הינו זול בהרבה מחומרים מקוריים והוא מגיע במגוון רחב של צבעים ותתי גוונים.
מלבד המרקמים השונים שאותם תוכלו לבחור עבור ריצוף השבילים בביתכם, תוכלו למצוא אריחים בגדלים וצורות שונות כמו למשל- אריחים עגולים, מלבניים, מחומשים, בצורת מניפה אשר נראית כמו עבודת פסיפס ועוד מגוון רב של עיצובים מרשימים, אך לבל נשכח את האריחים הללו תוכלו לקבל בשלל צבעים ואף לערבב כמה צבעים יחד לקבלת מראה אמנותי יפיפה לכל הדעות.

שילוב של אבני מדרך כשביל דקורטיבי לחצר
שילוב של אבני מדרך בחצר הבית, הם סוג של קישוט מרהיב לגינה. את אבני המדרך ניתן ליצור מבטון מוחלק או בטון מוטבע בצורה ייחודית מחומרים איכותיים ביותר בכל גודל או צורה שתרצו.
אבני מדרך מתאימות למגוון מקומות, אם זה לגינות ציבוריות או פרטיות, לווילות פרטיות, לבנייני מגורים ואף בכניסה למשרדים.
את אבני המדרך ניתן לשלב גם בחלק הפנימי של הבית כתוספת לשביל הכניסה, ביציאה האחורית, ניתן לשלבם בתוך הגינה על מנת שלא לדרוך על הצמחייה, כמעיין מעבר מנקודה לנקודה בגינה.

Comments are closed.