פיתוח החצר

פיתוח חצר הוא לא עניין של מה בכך, היא משימה הדורשת שימת לב לכל פרט ופרט עד לקבלת מראה מושלם בדיוק כפי שחלמתם.
כאשר מדברים על בנייה מחדש של חצר, יש צורך להשקיע רבות בכל הקשור לתכנון נכון וזאת ניתן לבצע על ידי בעלי מקצוע שונים כמו – אדריכלי נוף, גננים, מעצבים, שיפוצניקים ועוד בעלי מקצוע שונים אשר יקנו לכם את המראה החלומי שתמיד רציתם. בעלי מקצוע אלו, יוכלו לסייע לכם לבחור את החומרים הטובים ביותר, על מנת לקבל מראה מרהיב אך לבל נשכח את עמידות החומרים שגם להם יש משקל כבד לתחזוקה קלה ולעמידותם לאורך שנים רבות מפגעי מזג האוויר.

אז איך מתחילים מהן האופציות?
ראשית נתחיל בתכנון הריצוף והשביל המעוצב.
לגבי ריצוף, האופציות הן – ריצוף על ידי בטון מוחלק שנעשה שם ודבר בתחום, ריצוף על ידי דק עץ, אבנים מיוחדות, לבנים ועוד.
למעשה, הריצוף הוא בעל משמעות רבה וזאת לאור העובדה כי הרצפה חשופה לפגיע מזג האוויר אם זה גשמים ולחות, לכן עליה להיות עמידה ויציבה ואין כמו ריצוף מבטון מוחלק או מוטבע בכדי להעניק לרצפה עמידות לאורך שנים רבות.
את הריצוף ניתן לראות ביציאה לחצר, סביב עצים וצמחיה, בחלק האחורי של הבית, סביב בריכה אם היא קיימת ועוד.

אבני מדרך לשילוב בגינה
אבני מדרך, הן פתרון מצוין לשילוב בגינה, אם זה כשביל דקורטיבי החוצה את הצמחייה, לכניסה הראשית של בית או ליציאה האחורית של הבית למחסן.
אבנים אלו משמשות כמעבר מנקודה לנקודה בתוך הגינה, על מנת שלא לדרוך על צמחיה בגינה או כדי לא לדרוך על בוץ בימים גשומים. פתרון זה הוא פרקטי ביותר, מעבר לעובדה שהוא יכול לשדרג את המראה הכללי של המבנה. את אבני המדרך ניתן לבנות מאבנים רגילות, מבטון מוחלק או מעץ דק ועוד.

צמחייה לגינה ואדניות
כאשר מדברים על צמחייה, נראה שהאופציות הן רבות, אך כמובן שניתן לבחור מבין מאות ואלפי הסוגים שקיימים בשוק.
גננים ומעצבי גינות יוכלו לסייע לכם לבחור את הצמחייה המתאימה ביותר לאופי העיצוב של ביתכם ובהתאם למראה המבוקש.
את הצמחייה תוכלו להציב באדניות יפיפיות שאף אותן ניתן לבנות מבטון מוחלק.
ישנה אפשרות מצוינת והיא – התאמת האדניות לצבעי והפרחים והצמחים, או לפי עיצוב וגווני הסטיילינג של הגינה על מנת לקבל מראה מרהיב.
אדניות שעשויות מבטון מוחלק או בטון מוטבע הינן חזקות במיוחד ומגיעות בשלל עיצובים כך שהן ישדרגו באופן משמעותי את מראה הגינה שלכם.

הצללה לגינה
בשלב פיתוח החצר, חשוב לקחת בחשבון את עניין ההצללה. ככל שהגינה תהיה יפה ומרהיבה, ישיבה בה בימי הקיץ החמים ללא הצללה כאשר השמש יוקדת בחוזקה – יכולה להיות סיוט. לכן, תוכלו לשלב פרגולות יפיפיות, רשתות צל, גזיבו ועוד.

Comments are closed.