בומנייט – סגנון בבטון

דמוי ריצוף של אבן פראית משתלב נפלא בחצר הטבעית שלכם..

דמוי ריצוף של אבן פראית משתלב נפלא בחצר הטבעית שלכם..

מה שהיה ומה שחדש – בומנייט
בומנייט אינו חדש בעולם. גם בישראל הוא לא ממש חדש. חברות שונות פעילות בתחום יציקת הבטון המוטבע מיישמות אותו כבר מתישהו מאזור שנות השמונים. לפני עידן האינטרנט אלו שניהנו ממנו היו אלה שקיבלו טיפ מפה לאוזן. גם היום שעידן האינטרנט שולט, הוא עדיין לא מוכר מספיק, אף שהוא בהחלט לא אלמוני, ולראיה, הוא חביב האדריכלים מעצבי החוץ, הגינות ודומיהם. לפני שנים ועד היום מקובל לרצף בעיקר שטחי חוץ – מרפסות ושבילים באריחי קרמיקה. אמנם קיימים סוגי קרמיקה חזקים מאוד, אך עדיין קרמיקה היא אינה מקשה אחת. ויהיה חזק ככל שיהיה ריצוף הקרמיקה, הוא עדיין רגיש במקומות מסויימים כגון פינות, שפות מדרגה, או מן הסתם אזורים בהם בעל המקצוע פספס ולא ביצע את ההדבקה כהלכה. כולנו ראינו זאת בשלב זה או אחר של חיינו. אחת הבעיות עם אריחים ביחס לבומנייט, המוכר בשמו הנוסף בעברית – בטון מוטבע, היא העובדה כי דגמי אריחים מסויימים כבר אינם זמינים, אינם מיוצרים יותר, מידות האריחים המקובלות השתנו ומשתנות מתקופה לתקופה, ואז ניצבת בעיה של התאמת אריח אם בגודלו ואם בסגנונו. התוצאה בדרך כלל מאכזבת למדי מאחר ואותו אריח נראה כגוף זר במשטח המרפסת, השביל או המדרגות. "ואז היה בומנייט"…

מתי נולד הבּוֹמַנָיְיט- Bomanite
ההמצאה הגאונית הזו נולדה בשנת 1970. כן, כבר אז, ע"י בראד באומן האיש שיצר את האפליקציה הזו בה מעורבת צביעה דקורטיבית ונרחבת מאוד ותהליך ההטבעה עליה (ראה בטון מוטבע), דן סיבן, פרנק שלנברגר פרופסור למנהל עסקים מאוניברסיטת סטנפורד, ג'ון וילקוקס לשעבר סטודנט של הפרופסור ובהכשרתו מנהל מיומן.

דוגמאות ועיטורים שונים בבומנייט

מה שטוב לארה"ב ולעולם ככל הנראה גם טוב לישראל
"אמריקה ורסנו"….במשך כל שנות קיומה קיבלה ישראל השראה כללית מתרבות המוצר האמריקני, על פי רוב בגלל "הקבלות" על איכות המוצר. הדבר נכון גם לעניין הבומנייט, שרוב אלה שנתקלו בו נשבו בקסמו. קיימות אפליקציות רבות של בומנייט:
דמוי ריצוף, דמוי סלע, מניפה, דמוי אבן פראית, דמוי דק, בטון מוחלק, עיצובים מיוחדים לפי הזמנה וכן תבניות מיוחדות למדרגות ושבילים. בישראל בונים בשנים האחרונות בתים ווילות גדולים, על מגרשים גדולים ועימן חשיפת הבומנייט והתאמתו המושלמת לחצר הבית הפרטי שלכם. הבומנייט הפך לבחירה המועדפת של אלה שנתקלים בו, ממש כמו ברחבי כל העולם

ואיך זה נראה
תארו לכם בשונה מן המראה הסינטתי של אריחי הקרמיקה השונים, שמישהו "הביא" לחצר שלכם איזה סלע ענק טבעי והבית שלכם יושב על תשתית של סלע פראי בגוונים שונים כפי שהוא נראה בטבע. תארו לכם שאתם מאוד אוהבים דקים, אבל מתלבטים שנים בגלל שדק זקוק לתחזוקה ובכל מקרה תוחלת חייו בהחלט מוגבלת. תארו לכם שבכלל בא לכם משהו "משוגע" עם ציור או תמונה, או דוגמא חופשית כלשהם במרפסת החצר שלכם. התוצאה נראית כמו הדבר האמיתי, אבן טבעית אצלכם בחצר. סוף כל סוף הגשמתם את חלום הדק שלכם, נראה כמו דק, נשמר טוב יותר מדק והוא חי שנים רבות מאוד. בומנייט הוא סגנון מדהים של הטבעה ואפליקציות שונות של ריצפה אשר נראית בכל רחבי העולם במלונות יוקרה, בבניני מגורים, יוקרה, משרדים, שמחה עוד.. בשנים האחרונות צובר תנופה גם בישראל. הבומנייט נראה מעולה, מאסיבי וחזק גם לעין בלתי מקצועית. עלותו בהקמה וגם לאורך שנים משתלמת ביותר.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות והצעת מחיר – התקשרו: 0777296857

Comments are closed.