בטון מוטבע

זירת הריצוף בארץ ובעולם שינה את פניה ללא הכר וזאת תודות למגוון פיתוחים וחידושים אשר תרמו לא מעט לפיתוח התחום.
האופנה השולטת כיום בתחום הריצוף היא – שילוב של עיצוב אדריכלי אורבני עירוני אשר יכול להכניס לחלל את אווירת הרחוב והכביש, אך זאת לצד מגוון עיצובים מרשימים כיאה לתחום הבטון המוחלק.
בשנים האחרונות יש לא מעט אדריכלים ומעצבי פנים המציעים ללקוחותיהם ריצוף שונה מהסטנדרט המקובל בעזרת בטון מוטבע אשר אותו מבצעים בעלי מקצוע על ידי חומרים מיוחדים וציוד חדיש.
למעשה, בטון מוטבע הינו בטון שמפוזר באופן שווה לאורך כל הרצפה או המשטח כולו ולאחר מכן בעלי המקצוע מטביעים בו תבנית מסוימת במגוון רב של דקורציות וצורות שונות, על מנת לדמה תחושה של אריחים מופרדים זה מזה.

לצפייה בתמונות הפרוייקטים

 

המהפכה בתחום הבטון
אם בעבר השימוש בבטון מוטבע או בריצוף בעזרת בטון מוחלק היה נהוג יותר במפעלים תעשייתיים או במוסכים, שהרי במקומות אלו יש צורך ברצפה חזקה ופרקטית שאינה נשברת מעומס של ציוד כבד או מלגזות וטרקטורונים, אך כיום הדבר הוא שונה לחלוטין, וזאת לאור התפתחות התחום והטכניקות החדישות שמהם לא ניתן להישאר אדישים.
כיום, ניתן לראות כי את העיצובים המרשימים על ידי בטון מחלק, גם במקומות יוקרתיים כמו – באולמות אירועים, אולמות תצוגה, מועדוני ריקודים, במוסדות ציבוריים, בבתים פרטיים בגינה, בכניסה למגדלי משרדים או מגורים ומקומות אחרים שונים. למעשה, אדריכלים ומעצבי פנים הבינו שניתן להרוויח מיתרונותיו של הבטון ולשלב בו טא'צ עיצובי מרשים על מנת ליצור בטון מוטבע בדוגמאות מרהיבות, כך שהם מציעים זאת ללקוחותיהם בשלבי תכנון הבנייה.

מגוון רב של דקורציות מרשימות
מבין מגוון הדוגמאות הקיימות ליצירת רצפה מבטון מוחלק, ניתן לראות את הבאות: ניתן ליצור דוגמת אריחי מניפה, עיגולים, מרובעים, קובלסטון ואריחים משתלבים שהם הנפוצים ביותר ובכלל כל צורה רצויה. מעבר לכך, ניתן לשלב כיתובים מיוחדים על הרצפה בשלל צבעים, כמו למשל בלופט לאומנים ניתן לשלב מגוון רב של צבעים, צורות וכיתובים שיעניקו לרצפה מראה אומנותי מיוחד ועוד.

בטון מוטבע

בטון מוטבע גם בבתים פרטיים
אם כך, ניתן לראות כי לאור ההתפתחות התחום, בלתי נמנע היה שיגיע תורו של הבטון מוטבע להיכנס גם אל תוך בתים פרטיים. היופי של הרצפה והגמישות שלה מבחינה עיצובית, מביאה אנשים רבים לחפוץ ברצפה כזאת הן בחלל החיצוני של המבנה וגם כריצוף פנים לתוך הבית. לרוב, דיירים מעדיפים ליצור אריחים בגדלים שונים אשר אינם סטנדרטים ביחס למרצפות המסורתיות המגיעות בגדלים אחידים יחסית, כל שניתן ליצור מגוון רב של עיצובים המתאימים גם לכניסה של בית פרטי, לחלל הסלון לחדרים מסוימים ועוד.

Comments are closed.