בטון מוחלק

בטון מוחלק בשילוב דשא סינטטי

רצפת בטון מוחלק, היא למעשה אחת האופציות הפופולריות לריצוף מבנים פרטיים או ציבוריים.

רצפת בטון מוחלק נותנת שיק ויוקרה לכל חלל ונראה כי לא מעט מעצבי פנים ואדריכלים מציעים ללקוחותיהם את אופציה זאת בשל יתרונותיה ברבים.
אם נביט רגע לעבר הלא ממש רחוק, נראה כי רצפת הבטון בגוון האפור נראתה רק במקומות חשוכים כמו מוסכים, חניונים ומקומות מסוג זה, אך לאור השיטות החדשניות והעיצובים המרשימים שניתן לייצור מבטון מוחלק, ניתן למצוא את רצפה זאת במקומות רבים, כמו: במבנים פרטיים ומסחריים, בגנים ציבוריים, בבתים פרטיים, מוסדות, לופטים, אולמות אירועים, גלריות לאמנות, אולמות תצוגה, בכניסה למגדלי מגורים או משרדים ואפילו כריצוץ פנים וחוץ בבתים פרטיים.

רצפת בטון מוחלק, היא למעשה שיטה נפוצה המתבצעת בשלבים מסוימים על ידי בעל מקצוע בצורה אחידה, כך שבסיום התהליך, מתקבלת רצפת בטון אחידה לגמרי, ואין צורך כלל בחלוקות אשר מאפיינות את יציקות הבטון האחרות.
עובי הרצפה הינו בין 10 ל 12 ס"מ כך שהיא משמרת את גובה החלל ומעניקה לו מראה חדשני ומבריק אשר מתאים באופן מושלם לחללים המעוצבים בסגנון מודרני עכשווי, אך זאת לצד מגוון רב של דקורציות וצבעים מרהיבים המעטרים את החלל בנוכחותם.

כיצד מבצעים החלקת בטון?
החלקת בטון, היא אמנות לכל דבר ואותה יש לבצע רק על ידי בעל מקצוע מומחה בתחום זה.
חשוב לציין כי לא כל שיפוצניק או קבלן רגיל יכול לעסוק בתחום, שהרי יש צורך להכיר היטב את החומרים ולעבוד איתם באופן מקצועי.
החלקת הבטון נעשית בכמה שלבים הכוללים בין היתר את עיבוד הבטון בצורה מקצועית, החלקת השטח, שימוש בברזלים, חומרים שונים וכל זאת על מנת להקנות לשטח מראה עיצובי מרשים.

לצפייה בתמונות הפרוייקטים

 

מהם השלבים ליצירת רצפת בטון איכותית?
השלב הבסיסי של הכנת רצפת בטון מוחלק הוא – הכנת השטח ותשתיות בצורה מקצועית, על מנת שלאחר מכן יהיה ניתן ליצוק את הבטון.
בשלב זה,  מבצעים שיטוח של הקרקע על ידי ברזלים מיוחדים וכמובן ליישר את הרצפה על מנת להגיע לגובה הרצוי ולקבל שטח ישר ואחיד לחלוטין.
שלב זה הוא הקריטי ביותר בכל התהליך והוא לוקח לא מעט זמן.

לאחר שיטוח הרצפה בצורה מקצועית, מכינים את חומר הבטון על ידי חומרים מיוחדים, יוצקים אותו על המשטח המוכן ומחליקים את הבטון בעזרת – הליקופטר שהיא מכונה מיוחדת אשר תפקידה ליישר את הבטון ולהקנות לרצפה מראה אחיד וחלק.
בשלב זה, בעל המקצוע מפזר בשטח פיגמנטים שונים על מנת לייצר מראה מעוצב ונקי לרצפת הבטון.
לאחר מכן יש לתת לבטון להתייבש בין 2-3 ימים.

בשלב הסופי, כמובן לאחר ייבוש מוחלט של החומר, יש למרוח חומר צבע אפוקסי בגוון הרצוי וגם חומר סילר אשר תפקידו לאטום את הרצפה מפני חדירת נוזלים ולחות, כך שהיא לא תספוג כתמים, מים וחומרים שונים שעלולים לבוא איתה במגע.

Comments are closed.