בומנייט

תעשיית הריצוף מבטון הולכת ומתפתחת בקצב מהיר, כך שאם את הבטון היינו רגילים לראות רק במקומות חשוכים, נראה כי כיום הדבר הוא שונה וזאת תודות לפיתוחים הרבים בתחום הבטון והאופציות הרבות הקיימות מבחינת עיצוב. כאשר מדברים על ריצוף בומנייט מדוברים על מותג בינלאומי אשר פותח באמצע שנות ה- 50 של המאה הקודמת על ידי האמן הידוע "בראד באומן". המותג מונה רשת עצומה של למעלה מ- 125 קבלנים מוסמכים ומורשים המספקים את הצרכים הנדרשים באדריכלות המודרנית לבטון והתוצאה הסופית הינה – מרשימה ביופייה.


לצפייה בגלריית התמונות

בטון דקורטיבי – עד היום היכרתם רק קרמיקה..
ע"מ לתאר לכם באופן יותר צבעוני:
רציתם קרמיקה לחצר ודמיינתם לעצמכם קרמיקה דמוי אבן יפה או סלע טבעי. ז"א אתם יודעים שאריחי הקרמיקה לטווח זמן הם בעייתיים. אחרי שהקבלן סיים עבודתו פתאום גיליתם שאריח אחד משוחרר (הקבלן היה אחראי לעבודתו וחזר לתקן. במקרה הטוב..) וכבר הבנתם את ה"סיפור" של הקרמיקה… במקרה אחר בפינה של המשטח הקרמיקה נשברה, או נסדקה. וכן, הדברים האלה ממשיכים לקרות במהלך השנים. ועוד דבר, אמנם יש סוגי קרמיקה איכותיים מאוד של חברות ויצרנים בעלי שם עולמי, אבל עדיין חברים, כולנו יודעים שאיך שלא נסתכל על המוצר, קרמיקה תמיד נראית ותיראה קרמיקה. ואתם, אתם תמיד דמיינתם לעצמכם משהו שנראה ממש טבעי, ממש כמו בטבע, איזו אבן יפה, איזה סלע, ושיהיה גם חזק כמו בטבע.. אז זהו, אצל מי שהיה "גילוי הבומנייט" נגמר סיפור הקרמיקה לגינה. קבלו אותו, קבלו את הבומנייט – "לבד מפצצת מימן" מצאתם את הפתרון של כל העולמות גם יחד – גם חזק ומאסיבי, גם נראה ממש כמו אבן או סלע, הדבר האמיתי. אפשר לישון בשקט.

קצת על שיטת בומנייט
שיטת בומנייט הינה יציקה של רצפת בטון, כך שהוא עובר תהליך של החלקה או הטבעה על הרצפה בשיטה ייחודית.
לאחר החלקת הבטון על פני השטח, מחדירים ליציקה מבחר רב של גוונים לבטון על ידי חומצות מיוחדות לקבלת הגוון הרצוי.
בתום העבודה, יש צורך למרוח שכבת סילר על מנת שתגן על הבטון מפני חדירת לחות, מים ורטיבות ותשמור על מראה אחיד.
למעשה, מדובר במשטחי בטון גדולים המתאימים כתחליף לריצוף גינות, מרפסות, שטחים בחצר ומתחמים מסחריים – אשר עליהם מתבצעת הטבעה של פיגמנט אשר מקנים לבטון טקסטורות שונות בגוונים שונים והם מיועדים בעיקר לחללים גדולים.

המשטח המתקבל בתום העבודה, הוא מראה מרשים של משטח אריחים בהתאם לדוגמה הרצויה, למרות שמדובר במשטח שהוא כביכול אפרורי, ניתן לשלבו עם כמה גוונים שתרצו ואף להתאימם בקפידה לאופי ועיצוב החלל.
העובדה שבחירת הגוונים אינה מוגבלת כלל, תורם רבות לפופולריות שלה.

בטון מוטבע

היתרונות של בטון מוחלק בשיטת בומנייט
הרצפה הינה עמידה נגד שחיקה וספיגה, הצבע והמרקם נשמרים לאורך שנים רבות, ניתן למצוא מגוון רחב של דוגמאות הטבעה מרשימים, ניתן ליצור דוגמאות עגולות, ישרות ולמעשה כל צורה של קווי גמר שתרצו, תחזוקת הרצפה מבחינת ניקיון קלה במיוחד ואינה סופחת לכלוך, ניתן ליישם את שיטה זאת גם על גבי משטחי בטון או מרצפות ישנות במיוחד, השיטה הייחודית אינה מאפשרת צמיחה של עשב בין החריצים של הבטון מה שמותיר אותה נקייה לחלוטין במראה אחיד ועוד מגוון רב של יתרונות נוספים.

ריצוף בטון
למי לא היה בחצר יציקת בטון אותה התקין בשלב כלשהו בחיי החצר או בתהליך בניית הבית.מסיבות של תקציב או חיפזון לאכלס את הבית לא הגעתם לשלב הסופי של ריצוף בקרמיקה, בניית דק או שלא נתתם דעתכם עדיין מה אתם רוצים לעשות והחלטתם לדחות את החלטתכם בעניין. נותרתם עם עניין לא פתור והוא ריצוף הבטון שלכם. בדיעבד, לו הייתם יודעים בזמנו על הבומנייט בוודאי שבאותו תהליך ממש של יציקת הבטון הגולמית, מן הסתם היום כבר היה לכם משטח בטון דקורטיבי ומדהים בחצר. כפוף לבדיקה של יציקת הבטון הקיימת שלכם, בהחלט יתכן שניתן עדיין על יציקה איכותית ובעובי נכון ליישם את שיטת הבומנייט. צרו עימנו קשר וקבלו תשובה על נושא.

היכן ניתן למצוא את רצפת הבטון בומנייט?
הגמישות הרבה של חומר הבטון והשיטה הייחודית של עבודה, מאפשרת לאדריכלים חובבי הבומנייט ומעצבי פנים להציע ללקוחותיהם שפע של עיצובים מרהיבים אותם ניתן לשלב במקומות שונים כמו – במרחבים ציבוריים, גינות ציבוריות, ברחבה לכניסה של בנייני מגורים ומשרדים, בבתים פרטיים, שבילים, סביב בריכות, אולמות אירועים, מסעדות, בכניסה לחנויות ועוד מקומות רבים. למעשה, באמצעות הבומנייט ניתן ליצור יצירות שונות על ידי תבניות אשר מאפשר להגיע לדוגמאות מרהיבות בהשראת סלע טבעי, אבני ציפחה, ריצוף קרמיקה ואפילו דמוי עץ. התוצאה המתקבלת בתום העבודה היא – משטח אשר משלב את היופי של אבן טבעית, אך זאת לצד היציבות של בטון מזוין שידוע ביתרונותיו הרבים כריצוף חוץ מושלם בעל מראה יוקרתי.

Comments are closed.